جمع‌آوری خودروها از سوی واحد سد معبر

- گروه خبر: جمع‌آوری خودروهایی که مدت‌زمان زیادی در معابر پارک هستند نیاز به حکم قضایی دارد و واحد سد معبر شهرداری مسئول پیگیری است. در برخی از خیابان‌ها و کوچه‌های شهر خودروهایی را مشاهده می‌کنیم که چندین ماه و یا چندین سال است که همان‌جا پارک شده‌ و تکان نمی‌خورند. یکی از شهروندان در تماس با پاسارگاد گفت: این خودروها سیمای شهر را زشت کرده‌اند و برخی برای مصرف مواد مخدر شب‌ها به درون آن‌ها می‌روند. مهدی ادامه داد: لاستیک این خودروها به مرور زمان از بین می‌رود و رینگ کم‌کم داخل آسفالت فرو می‌رود و معابر شهری را خراب می‌کند. وی از شهروندان خواست وضعیت این‌گونه خودروها را مشخص کنند و اگر امکان سوار شدن آن‌ها وجود ندارد به اوراقی و یا تعویض خودرو تحویل دهند. در همین رابطه سرهنگ حسین سالاری پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سیرجان به پاسارگاد گفت: اگر این خودروها در جایی ‌ممنوع پارک شده باشد، ما می‌توانیم آن‌ها را جمع‌آوری کنیم. وی ادامه داد: اگر در جای مناسب پارک شده باشد، ما طبق قانون نمی‌توانیم برخورد داشته باشیم و این موضوع نیاز به حکم قضایی دارد و باید از سوی شهرداری پیگیری شود. سرهنگ سالاری ادامه داد: این خودروها بعضا به معابر شهری هم آسیب می‌رساند و اگر شهرداری موضوع را با مقامات قضایی مطرح کند، می‌توان آن‌ها را به پارکینگ منتقل کرد. در همین رابطه رضا سروش‌نیا شهردار سیرجان هم به پاسارگاد گفت: یک مورد در بلوار دکتر صادقی داشتیم که چندین خودرو آن‌جا پارک کرده بودند. ما مجوز قضایی گرفتیم و آن‌ها را به پارکینگ منتقل کردیم. در این خصوص اگر چرخ‌ها حرکت می‌کنند، دوستان راهنمایی ورود پیدا کنند و اگر چرخ ندارند قطعا شهرداری باید به عنوان سد معبر ورود پیدا کند. اگر موردی هست آن را به شهرداری اعلام کنند و شهرداری نسبت به این موضوع اقدام می‌کند. اگر ماموران سد معبر ما هم موضوع را مشاهده کنند با آن برخورد می‌کنند. 

جلوگیری از ورود ۸۵۱ نفر به زندان‌های استان

- پاسارگاد: رییس کل دادگستری استان کرمان از جلوگیری از ورود ۸۵۱ نفر به زندان های کرمان با استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس خبر داد. به گزارش مهر؛ یدالله موحد در جمع خبرنگاران گفت: در راستای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها قضات کرمانی از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۵۱ مورد رای مجازات جایگزین حبس صادر کرده‌اند.

موحد اظهار داشت: طی ۱۱ ماهه گذشته ۴۸۱ مورد رای جایگزین حبس با موضوع الزام به خدمات عمومی رایگان، ۲۷۳ مورد جزای نقدی، ۸۷ مورد رای با عنوان دوره مراقبت صادر شده است. وی در پاسخ به این سئوال که مجازات های جایگزین حبس برای چه کسانی اعمال می‌شود، گفت: افرادی که به مجازات‌های جایگزین حبس و خدمات عام‌المنفعه از سوی دادگاه محکوم می‌شوند، در ابتدا روحیه جامعه‌پذیری آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و اگر آمادگی و شرایط ارایه خدمات عمومی در آنها احراز شد، حکم قانونی در این زمینه صادر می‌شود.